Akcesoria do Świec zapachowych 0
Akcesoria do Świec zapachowych

Świece zapachowe zyskują coraz większą popularność a ich palenie bardzo wciąga. Mało kto poprzestaje na zakupie jednej a im więcej świec mamy tym bardziej zwracamy uwagę na wygodę ich palenia. Pokażę Wam kilka przydatnych dla każdego świecomaniaka gadżetów.

 

Optymalna długość knota w świecy zapachowej to 0,5cm. Krótszy knot będzie słabo rozgrzewał wosk, na skutek czego może nie roztapiać się do ścianek. Zbyt długi spowoduje, że świeca może kopcić. Przed każdym paleniem (także tym pierwszym) warto sprawdzić długość knota i jeśli jest zbyt długi przyciąć. Najlepiej zrobić to specjalnymi nożyczkami do knotówsą idealne zwłaszcza gdy świeca jest już bardziej wypalona i musimy sięgnąć w głąb słoika, nożyczki mają też specjalny „balkonik”, na który spadnie obcięty knot. Jeżeli nie chcemy kupować nożyc można spróbować obcinacza do paznokci.

Jeśli podczas palenia, do wosku wpadną fragmenty knota, postarajmy się je wyciągnąć. Ich nadmiar może znacząco wpłynąć na aromat a do tego takie pływające fragmenty wyglądają mało estetycznie. Po wyjęcia paprochów najlepiej użyć pęsety.

Świecę gasimy przez sprawne zanurzenie knota w płynnym wosku (tak, żeby nie powstał dym) lub przez nakrycie knota specjalnym zagaszaczem. Nie polecam zdmuchiwania płomienia, przy silniejszym dmuchnięciu można łatwo rozchlapać wosk, a poza tym powstanie dużo dymu, który przytłumi piękny zapach. Ja gaszę świece zanurzając knot ozdobnym nożykiem ale świetnie sprawdzi się też pałeczka do sushi :)

 

Jeżeli palimy świece z jednym knotem, może się zdarzyć, że czas roztopienia wosku do ścianek jest dłuższy niż byśmy chcieli. (A pamiętajmy, że nie gasimy świecy nim wosk nie roztopi się w pełni na całej powierzchni) Warto więc sięgnąć po specjalne metalowe nakładki do roztapiania świec – illumy. Oprócz funkcji praktycznej mają też duży walor dekoracyjny. Jeżeli nie mamy nakładki możemy posiłkować się własnoręcznie wykonanym kołnierzem z folii aluminiowej, który choć nie wygląda najpiękniej działa bardzo dobrze. Jeżeli umiemy robić na drutach można wydziergać otulacz do świecy – to przypominające niektórym skarpetkę ubranie dla świecy doskonale podnosi temperaturę przyspieszając roztopienie wosku. Otulacze na świecę można także kupić.

 

 

Warto wspomnieć, że możemy cieszyć się pięknym aromatem świec bez konieczności ich rozpalania. Od niedawna na rynku dostępne są piękne lampy w różnych stylach tak, żeby każdy mógł wybrać coś dla siebie. Lampa do świec to jakże przydatny gadżet dla każdego, kto już pali świece. Wygląda jak lampion ale wyposażona jest w żarówkę, za pomocą której roztapiany jest wosk bez konieczności podpalenia knota. Mamy więc piękny zapach bez ognia, idealne rozwiązanie gdy nie chcemy pilnować świecy, wychodzimy z domu, mamy małe dzieci lub zwierzęta, które mogłyby się niechcący oparzyć.

 

Wooden Espresso

Cottage Black

Hurricane Black

 

Paląc świece zapachowe można naturalnie obyć się bez wszystkich wspomnianych powyżej akcesoriów, ale ich używanie czyni palenie dużo łatwiejszym i przyjemniejszym.

 

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl